פומרניאן טדי בר "בו" מה זה ?

מגדלים באהבה מציגים בכבוד.

"הכלב הכי חמוד בעולם", כך מכונה דמות של פומרניאן קטן שעבר תספורת שמבליטה את הפנים העגולות שלו והופכת אותם למושכות עוד יותר מאלו של כלב שלא עבר את הטיפול הזה.
טדי בר, הרי הוא ה"דובי" המוכר והחביב, הוא דמות שמשמשת כבר למעלה ממאה שנה כבן לוויה לילדים, שנוהגים לקחת אותו לכל מקום, לישון איתו ומה לא. איזה ילד לא נמס למראה דובי צמרירי ורך, ואיזה הורה לא מתמוגג כשהוא רואה ילד עם דובי.
הלכו משווקים מתוחכמים והחלו לנצל את הנטייה האנושית להימשך לבעלי חיים בעלי פני תינוק. גברת ושמה איירין אהן (Irene Ahan) עובדת בתפקיד מרכזי במחלקת הכספים של חברת פייסבוק. היא נטלה את הדמות של בו, הקימה לה עמוד פייסבוק ודאגה לקדם את העמוד ואת הדמות שניצבת במרכזו באמצעים שונים שעמדו לרשותה כעובדת החברה.
גם בארץ, סוחרי כלבים, שאין להם שום קשר לגידול איכותי, תפסו טרמפ על הדמות הזאת, מספרים כלבים שהם מעמידים למכירה בצורה דומה ומוכרים אותם באלפי שקלים.
נשאלת השאלה, אם זה בכלל רעיון חיובי לעצב כלב-דובי. הרי בעצם מדובר בתספורת, הכרוכה בגילוח השיער שעל גוף הכלב. אם נחשוב על כך, הרי הפרווה היא אחד ההיבטים הבולטים ביותר בכלב פומרניאן, פרווה באיכות נכונה, שמורכבת משכבת מגן עליונה ושכבה חיצונית יותר נוקשה, שמגנה על הגוף.
עיצוב הפרווה העליונה אינו פוגע בכלב ורק יוצר את הצורה המעוגלת שמשוייכת לגזע. לעומת זאת, להשגת מראה הדובי צריך לגלח גם את הפרווה התחתונה וזה סיפור שונה לחלוטין.
ראשית, לאחר הגילוח, הפרווה תגדל בצורה לא אחידה ובתוך חודש יהיה צורך לעצב אותה מחדש. זה כרוך בהליכה לספר, שלוקח על זה כסף טוב. האפשרות השנייה היא לגלח את הכלב בעצמנו, אבל אז אנחנו עלולים לפצוע אותו כיוון שקשה להניח שהוא יעמוד בשקט לאורך זמן. בכל מקרה, הפרווה לעולם לא תחזור למצב הטבעי.
בנוסף לכך, וגרוע מכך, פרווה היא השכבה שמבודדת את הכלב מפגעי האקלים, הן מקור והן מחום. כלב מגולח עלול לסבול מהחום בארץ ולהגיע למצבים שמצריכים טיפול רפואי.
ולבסוף, כלבים שעוברים גילוח מפגינים לפעמים התנהגות לא יציבה.
השיקול בקניית כלב בכלל ופומרניאן בפרט צריך להתבסס על בריאות ועל אופי. לצורה של כלב אפשר להתרגל בקלות אם הוא חמוד באופיו. מגדל אמיתי, שמגדל כלבים עם תעודות, מקפיד על הפרטים האלו ומציע גורים שאולי לא נראים בדיוק כמו בובות, אבל יכולים לתת לבעליהם אושר והנאה למשך שנים רבות, חופשיים ממחלות שעלולות לדבוק בהם.

  • +972523636123
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tell your friends