מי ומי בפומי-לנד?

מגדלים באהבה מציגים בכבוד.

הפופולאריות של הפומרניאן לא התחילה בתקופתנו, אלא הרבה לפני כן, במאה ה-17. למרות שמדובר בגזע ממוצא גרמני, דווקא הבריטים הם שמשכו עניין לגזע. הדבר החל בימיה של המלכה שארלוט, אשתו של המלך ג'ורג' ה-3, שהביאה ב-1761 פומרניאן גדול לבן לאנגליה.

המלכה ויקטוריה ביקרה באיטליה בשנת 1888 וחזרה עם ארבעה כלבים, כולל זכר בצבע אדום שנקרא מארקו על שם מארקו פולו הידוע וכלבה לבנה בשם ג'ינה. שני הכלבים השתתפו בתערוכות וזכו בפרסים ועד מהרה נוצר באנגליה ביקוש לפומים, בפרט בצבע אדום כמו מארקו. בשלב מסויים היו למלכה 35 כלבים מהגזע וכמה מהם השתתפו בקראפטס 1891, תערוכת הכלבים הגדולה בעולם. כאשר שכבה על ערש דווי ביקשה המלכה שיביאו לה את כלבה האהוב, טורי, והיא אכן נפטרה כשהוא בזרועותיה.

למדען הנודע, אייזיק ניוטון, ממציא תורת כוח המשיכה, היה פומרניאן ושמו דיאמונד שהפיל נר ושרף כמה מניירות העבודה החשובים של המדען. הוא עבר משבר נפשי בגלל התקרית הזאת.

המלחין וולפגנג אמדאוס מוצארט הקדיש את אחת האריות שלו לפומרניאן ואילו שופין כתב עבודה לפום ששייך לחברתו. [תמונות בעמוד: http://fiveminutehistory.com/queen-victorias-pomeranians/]

בימינו, הפומים הם משאת נפשם, ובעיקר נפשן, של שחקנים וזמרים ידועים. אווה לונגוריה, שחקנית, ידועה ששיחקה ב"עקרות בית נואשות" מחזיקה פומרניאן.

הזמרת האמריקנית הידועה גוון סטפאני, שהיא גם מעצבת אופנה ושחקנית, מאוד אוהבת את הכלבה שלה. גם השחקנית היהודיה פראן דרשר והשחקנית ממוצא לטיני כרמן אלקטרה הן הבעלים הגאים של פומרניאנים.

ואולם, הגזע הוא לא רק נחלתן של גברות. עוד לפניהן, אחד מגדולי הזמרים, אלוויס פרסלי החזיק פומרניאן ואפילו לשחקן המאצ'ו סילבסטר סטאלון יש כלב מהגזע והוא נראה נוסע אתו ועם בתו במכוניתם. [תמונות: http://buzzsharer.com/2015/09/12-celebrities-with-pomeranians/]

גם לזמרת הידועה בריטני ספירס ישנה כלבה ושמה איזבל, לג'רי האליוול מה"ספייס גירלס" ישנו כלב ושמו דאדי. רשימת השחקנים בעלי הפומרניאנים אינה נגמרת וכוללת גם את אלק בולדווין, ג'רארד בטלר, דולף לונדגרן ועוד.

ולמה הידוענים נמשכים לגזע? יש לכך כמה סיבות. הראשונה היא שמדובר בגזע חמוד ומושך את העין. הוא נקשר מאוד לבעליו, אוהב פינוק וגם מוכן שילבישו אותו בכל מיני בגדים שכלבים אחרים היו מתביישים להיראות בהם. הודות לגודלו, הוא יכול בקלות להתלוות לבעליו, שבדרך כלל נוסע לעתים תכופות, ונותן לו מעט יציבות בחייו.

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider
  • +972523636123
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tell your friends