מחיר פומרניאן

מגדלים באהבה מציגים בכבוד.

שאלה של מחיר – מאיפה המחיר הגבוה של הפומים היום?

נכון, זהו תחום כאוב למדי כשמדובר בגזע הזה בפרט. המחירים היום מרקיעים שחקים ולא תמיד ברור האם יש הצדקה למחירים כאלו.

ובכן, למגדל כדאי דווקא למכור כלבים במחירים נמוכים ככל שביכולתו, כיוון שכך הוא בעצם יצליח למכור יותר כלבים. הסיבה למחירים הגבוהים נובעת מהוצאות שונות שקיימות.

נתחיל בכך, שגם מגדל שרוצה לרכוש כלב חדש לצורך הגידול שלו נדרש לשלם מחירים גבוהים. מגדל טוב ינסה להביא כלבים איכותיים ככל האפשר מבתי הגידול המובילים בעולם. בית גידול ידוע גובה מחירים בהתאם.

שנית, כלב פומרניאן איננו גזע שנכנס בקלות להריון ולעתים קרובות נדרשת הזרעה מלאכותית, שגם עולה כסף וגם אינה מבטיחה תוצאה (למרות שגם בהרבעה טבעית לא מובטחת תוצאה).

שלישית, לפעמים גם הלידה אינה טבעית ונדרש ניתוח קיסרי על מנת להוציא את הגורים מרחם אמם. ניתוח קיסרי עולה כסף.

בדרך כלל כלבים קטנים מביאים המלטה קטנה מעצם העובדה שלכלבה אין הרבה מקום ברחם. שניים-שלושה גורים זה מספר ממוצע בגזע זה.

ועכשיו לבעיות האמיתיות. כשיש לכם גור, ההוצאות שנוצרות בגללו נופלות עליכם. ההוצאה האפשרית הגבוהה ביותר היא בנושא בריאות. בכל גזע ידוע על מחלות תורשתיות שקיימות בגזע. הדרך למנוע אותן היא על ידי גידול מכוון עם כלבים בריאים. גם אצל מגדלים יכולים לצוץ כלבים שלוקים במחלה כלשהי ואז הם כמובן מוציאים אותם מהגידול.

אם חס וחלילה קניתם כלב ממגדל לא אחראי או סוחרי כלבים או ייבואני כלבים מחו״ל, עלולות ליפול עליכם הוצאות וטרינריות גבוהות ביותר במקרה שהכלב שלכם סובל מאחת הבעיות הקיימות בגזע.

מחלת פטלה לוקסציה. מדובר בפריקה של פיקת הברך. הדבר מכאיב מאוד לכלב וגורם לצליעה. התופעה רווחת בגזעים זעירים שונים. ניתן לתקן אותה בניתוח שעולה בארצות הברית 1,500-3,000 דולר (הנתונים נלקחו מאתר אמריקני).

Patent Ductus Arteriosus היא מום מולד שבו יש כלי דם מיותר שמוביל מהלב לריאה. הריאות עלולות להתמלא דם ולחנוק את הכלב והלב עלול להינזק עקב פעילות מוגברת. ניתוח לתיקון הבעייה עולה 2,500-5,000 דולר.

מחלת Legg Perthes היא מחלה עוברית שבה נפגע ראש עצם הירך. זהו המקום שבו הרגל מתחברת לאגן, נושא חלק ניכר ממשקל הגוף ופגיעה בראש העצם גורמת לסבל רב לכלב. מחלה שמאפיינת גזעים קטנים. ניתוח מתקן עולה 1,000-3,000 דולר.

אנטרופיון הוא מצב שבו העפעף התחתון או העליון מתגלגל פנימה. כתוצאה מגירוי שיוצרים הריסים, נוצרים כאב ונפיחות בעין ובסופו של דבר נפגעת הקרנית. גם כאן ישנו ניתוח יקר למדי.

אשך טמיר – כאשר שני האשכים או אחד מהם לא יורד בגיל המתאים (עד סביבות 9 חודשים) לשק האשכים. אשך שנותר בתוך הגוף עלול בסופו של דבר להוביל לסרטן ולכן יש לבצע ניתוח להוצאתו ולסירוס הכלב. ניתוח כזה עולה כ-300 דולר.

איך מונעים את זה? על ידי רכישת גור ממגדל אמין, שנתון לפיקוח ההתאחדות הישראלית לכלבנות, שהכלבים שלו עומדים בדרישות הבריאותיות ושנותן אחריות על הגורים שיוצאים ממנו.

אבל, זאת גם הסיבה למחירים הגבוהים של פומרניאן אצל מגדלים אחראיים. ולכן אסור להתפתות לקנות כלב מהאינטרנט, ממי שלא גידל אותו (סוחר) או מחנויות. בכלבים אין "מציאות".

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider
  • +972523636123
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tell your friends