Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

גורי פומרניאן - למה אנחנו?

אצולת השרון בית גידול מוביל לכלבים מגזע פומרניאן בישראל.

גזע הפומרניאן נחשב לחלק מקבוצת כלבי השפיץ הגרמניים. מדובר בגזע וותיק אשר ניתן למצוא עדויות לקיומו במשך מאות שנים אחורה, והוא נקרא על שם אזור פומרניה ההיסטורי אשר ממוקם במרכז אירופה.

בעוד כלבי השפיץ הגדולים שימשו בעבר ככלבי עבודה, למטרות ציד, גרירת מזחלות ועוד, הפך גזע הפומרניאן לכלב שמירה ביתי וקטן מימדים יחסית לכלבי השפיץ, ועדיין גדול יותר מהגזע המוכר לנו כיום.

עם השנים הפך הגזע לפופולארי, במיוחד על משפחות מלוכה, והחל לשמש ככלב שעשועים, כשממדיו הולכים וקטנים. יחד עם זאת, כלבי הפומרניאן שימרו את תכונות אבותיהם, כלבי השפיץ, ונחשבים גם היום לכלבי שמירה ביתיים, יעילים במיוחד ואמיצים.

כלב הפומרניאן ידוע ככלב סקרן, עדין ונעים, אך גם דומיננטי מאוד. כלבי פומרניאן עלולים לעיתים להפוך לרכושניים, שתלטנים ולא קשובים להוראות בעליהם. לכן אילוף הוא שלב חשוב שכדאי מאוד שלא לוותר עליו.

נהוג לחשוב כי אילוף כלבי פומרניאן הוא מורכב וקשה, וכי בשל גודלו הזעיר ואופיו הנעים והבלתי מזיק לרוב, ניתן לעיתים לוותר על הליך האילוף. יחד עם זאת, גם כלבי פומרניאן עלולים להסב צרות לבעליהם ולעצמם כשהם אינם קשובים ומאולפים.

תכונה נוספת אשר מהווה יתרון עבור גזע הכלבים הזעיר היא האינטליגנציה הגבוהה בה ניחן, דבר אשר מאפשר קליטה ולימוד מהירים יותר של פקודות.

כלבי הפומרניאן נחשבים לגזע קטן מימדים, בעל פרווה רבה ומרהיבה, אשר ימלא את ביתכם באושר, שמחת חיים ומרץ. כדי שזה אכן יקרה, רצוי מאוד להשקיע באילוף ובטיפול בגזע 

כלבים זעירים בישראל - גורי פומרניאן

חברים גאים

בחוג הישראלי לכלבים זעירים בישראל

ההתאחדות הישראלית לכלבנות - גור פומרניין

שותפים גאים

של ההתאחדות הישראלית לכלבנות

הפדרציה לכלבנות - גורי פומרניאן

מכבדים ופועלים

 על פי חוקי הפדרציה הבינלאומית לכלבנות

אצולת השרון
  • +972523636123
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tell your friends